Dobronická 1257, Praha 4 Navigovat

777 909 908 Po - Ne: 9 - 19 hod.

Dobronická 1257, Praha 4
Po - Ne: 9 - 19 hod.

Vozíme děti bezpečně

S rostoucím počtem vozidel na silnicích se bezpečnost při přepravě dětí v automobilu stala nejvyšší prioritou každého zodpovědného rodiče. Ne každému už postačí štítek s běžnou homologací. Stále více zákazníků se zajímá o další vlastnosti autosedaček nad rámec standardních schválení ve snaze minimalizovat veškerá rizika v případě nehody. Vstříc těmto požadavkům již vycházejí někteří výrobci dětských autosedaček. Dobrovolně provádějí tzv. Plus test, kterým prokazují maximální možnou bezpečnost svých výrobků. Mimo jiné se během Plus testu posuzuje i síla, které je vystaven krk dítěte během čelního nárazu. Krk je kritickým místem v případě nehody. Autosedačka, která prošla Plus testem je považována za autosedačku nejvyšší kvality. Nutno podotknout, že Plus testem úspěšně projdou pouze protisměrné autosedačky právě proto, že oproti autosedačkám umisťovaným po směru jízdy poskytují dostatečnou oporu krku. 

Úspěšní absolventi Plus testu

Axkid Minikid

Axkid Rekid   

Axkid Wolmax
Klippan Kiss 2 Plus   

Klippan Century

 

 
Dětské autosedačky proti směru jízdy - v Evropě poměrně známé téma, které začíná pronikat i k nám. Ve Švédsku, kde je snad nejmenší počet úrazů dětí při nehodách, jezdí většina dětí v protisměru a to až do 25 kg váhy dítěte. Není to tam dané zákonem, ale je to samozřejmé. Bezpečnost je pro švédské rodiče na prvním místě.

Švédský výrobce autosedaček Axkid proto vyrábí prostorné sedačky, do nichž se pohodlně vejdou i větší děti. Aby poskytl rodičům možnost volby, nabízí Axkid protisměrné sedačky ve váhové kategorii 9-25 kg ve více variantách. Existují modely, které se připevňují pomocí standardních autopásů i modely instalované do isofix úchytů. Vybrat lze komfortnější provedení, nebo dát přednost naopak nižší ceně. Kdo ještě není úplně přesvědčený o výhodách cestování v protisměru, může zvolit autosedačku, která jde umístit proti směru i po směru jízdy.

 
I v dalších severských zemích hraje bezpečnost hlavní roli. Hned v sousedním Finsku působí už více než 50 let značka Klippan. Ta jde cestou maximální univerzálnosti. Její autosedačka Klippan Triofix je nejuniverzálnější autosedačka i na českém trhu. Lze ji použít v poloze proti směru i po směru jízdy, v autě s isofixem i bez a vydrží vám od 9 až do 36 kg. Tedy po "vajíčku" už žádnou jinou nebudete potřebovat. V souladu s aktuálním trendem bezpečného cestování stále přicházejí nové vylepšené modely autosedaček. Za všechny například Klippan Century (pouze protisměrná autosedačka od 9 do 25 kg).

Autosedačky a cestování Hračky a dárky Kočárky Kojení a krmení Koupání a přebalování Oblečení a doplňky Péče o dítě Spaní a nábytek Blog Naše prodejna

Rozumíme vám i miminkům.
Navštivte nás osobně!

Pondělí – Neděle: 9 – 19 hod.


Dobronická 1257, Praha 4 Navigovat

  • Osobní odběr ZDARMA
  • Pohodlné parkování před naší provozovnou

© 2024 | Všechna práva vyhrazena.
Čekejte prosím...